Du skal være logget ind for at se hvem der deltager

Indlæser Begivenheder

« Alle Begivenheder

  • Denne begivenhed er allerede afholdt.

Tirsdagstur på rutinen med 70’er GPS

tirs, 18 august. 18:00 - 21:00
Gratis

Frede laver en “tur på rutinen”. Turen går rundt om Silkeborg – præcis rute og længde – det ved kun Frede. Tør du slippe kontrollen og frygtløst kaste dig ud i noget spændende og ukendt med indlagte overraskelser, så meld dig til denne spændende tur 🏍😎. Alle er velkomne.

14 motorcykler stillede op til “Tirsdagstur på rutinen” med Frede. Turen bød på små snoede veje rundt om Silkeborg. Et lille stykke med ådal og et stop ved Kaj Munk stenen, hvor Frede tog os med til fods gennem skoven ud til udkigspunktet, hvor man har en fantastisk udsigt over Hørbylunde dalen med kig til Bøllingsø. Turen blev rundet af med en “slutter” i Fredes værksted. 
Tak til Frede for en smuk, spændende og særdeles velforberedt tur. IMG_1653

Hvem Deltager

9 personer deltager i Tirsdagstur på rutinen med 70’er GPS

  • Anton Jensen
  • Thomas Gram Petersson
  • Karsten Hedegaard
  • Poul Kruse
  • John Gottschalck Hagen

Detaljer

  • Dato: tirs, 18 august
  • Tidspunkt:
    18:00 - 21:00
  • Pris: Gratis
  • Begivenhed Kategorier: ,

Arrangør

  • Frede Rahbek
  • Telefon 23882091

Sted

  • Circle K – Ikast
  • Vestergade 34
    Ikast, 7430 Danmark
    + Google Maps

4 kommentarer til “Tirsdagstur på rutinen med 70’er GPS”

  1. Tak til Frede for en fantastisk tur. Masser af små snoede veje, lidt ådal, en is i Ry, lidt historie ved Kaj Munk stenen og en rask gåtur ud til udsigtspunktet. Det hele rundet af med en “slutter” i værkstedet. Tak for en særdeles velforberedt tur og tak til holdet for hyggeligt selskab

    • Frede – vi holder YR og DMI i kort snor 😊 Lige nu er de ikke for optimistiske mht. tirsdag. Vejrudsigten for Madrid er bedre, men er det ikke lidt langt at køre en tirsdag aften? 😄 Vejrudsigten er før blevet ændret, så lad os se, når vi nærmer os tirsdag. Du siger bare til, hvis vi skal rykke turen en uge.

Skriv en kommentar